Logo

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: ПРЕДСТАВЯНЕ НА РАЗВЪДНИЦИ  (Прочетена 5572 пъти)
maria_sekretar
Full Member
Публикации: 212

Профил Ел. поща
« -: 25 Юни , 2009, 15:34:23 »

ТУК МОЖЕТЕ ДА ПРЕДСТАВИТЕ ВАШИТЕ РАЗВЪДНИЦИ И КУЧЕТАТА С КОИТО РАБОТИТЕ
Активен

Георги Илиев
Jr. Member
**
Публикации: 98

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: 26 Юни , 2009, 10:14:04 »

развъдник "ЧАРЛИ БГ"
И ветеранът Чарли Петър

* P1012158.JPG (72.92 KB - свалено 150 пъти.)
Активен
Maggie
Newbie
*
Публикации: 33

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: 26 Юни , 2009, 23:33:22 »

...
Активен

"Демокрацията е два вълка и овца гласуващи какво да ядат за вечеря." Бенджамин Франклин
DIO
Jr. Member
**
Публикации: 60

Профил
« Отговор #3 -: 29 Юни , 2009, 20:21:27 »

Maggie написа:
Цитат
Развъдник "Тинко Хаус" ,регистриран в международната федереция по кинология FCI и в БРКС.Собственик Тинчо Младенов,град Лом.Усмивчица
quote]

Може ли след като БКК за БОК не членуват в FCI да имат там регистриран развъдник ?
Активен

Бог огледа си Земята,
скъта се във небесата
и си каза той на глас:

"Само ROCK ще слушам аз !!!"
Maggie
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: 29 Юни , 2009, 23:00:11 »

Развъдника беше регистриран по времето ,когато клубът беше към НК БОК.Има го и в сайта на ЕфСиАй.Става дума,че няма друг подобен регистриран с това име и дори клубът да не е член на FCI развъдник може да е регистриран там и има сертификат.
Активен

"Демокрацията е два вълка и овца гласуващи какво да ядат за вечеря." Бенджамин Франклин
DIO
Jr. Member
**

Профил
« Отговор #5 -: 30 Юни , 2009, 10:13:03 »

Maggie написа:
Цитат
Развъдника беше регистриран по времето ,когато клубът беше към НК БОК.Има го и в сайта на ЕфСиАй.Става дума,че няма друг подобен регистриран с това име и дори клубът да не е член на FCI развъдник може да е регистриран там и има сертификат.
Малко нелогично и смешно ми звучи това при условие че нямаме регистрирана и призната порода в FCI дори когато е бил към НК БОК.
По същата логика мога да хвана от улицата 5-6 кучета да им създам едни измислени родословия и да регистрирам  развъдник в FCI Усмивчица

п.п.И защо изобщо го споменавате че е там регистриран развъдника след като членувате в UCI и би следвало там да гледате да има регистрация?
Ако е възможно на този въпрос да ми отговорите
Активен

Бог огледа си Земята,
скъта се във небесата
и си каза той на глас:

maria_sekretar
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: 30 Юни , 2009, 11:13:21 »

DIO написа:
Цитат
Maggie написа:
Цитат
Малко нелогично и смешно ми звучи това при условие че нямаме регистрирана и призната порода в FCI дори когато е бил към НК БОК.
По същата логика мога да хвана от улицата 5-6 кучета да им създам едни измислени родословия и да регистрирам  развъдник в FCI Усмивчица

п.п.И защо изобщо го споменавате че е там регистриран развъдника след като членувате в UCI и би следвало там да гледате да има регистрация?

Нека се намеся и аз!
DIO не мисля ,че кинологията започва и свършва с FCI ,има и други огранизации много по работещи от FCI,и ако по български всеки не гледаше да грабне кокъла кинологията щеше да е на много по-високо ниво.Породата Българско овчарско куче е призната  от UCI въз основа на представени и защитени 8 кръвни линии и племенен регистър от 2400 кучета/става въпрос за 2007 год./ в момента племенният регистър на БКК за БОК  е стигнал до 4000 така ,че подмятането за 5-6 кучета тук никак не е уместно.
А отностно развъдниците,всички развъдници ,които са регистрирани преди във FCI са пререгистрирани в UCI и БРКС ,това е направено за да има яснота за развъдниците които са в нашата организация ,на развъждане и строгото следене на издаване на родословия,за да не се повтаря лошата слава на БРФК !
Активен

DIO
Jr. Member
**

Профил
« Отговор #7 -: 30 Юни , 2009, 12:23:55 »

maria_sekretar написа:
Цитат
DIO написа:
Цитат
Maggie написа:
Цитат

Нека се намеся и аз!
DIO не мисля ,че кинологията започва и свършва с FCI ,има и други огранизации много по работещи от FCI,и ако по български всеки не гледаше да грабне кокъла кинологията щеше да е на много по-високо ниво.Породата Българско овчарско куче е призната  от UCI въз основа на представени и защитени 8 кръвни линии и племенен регистър от 2400 кучета/става въпрос за 2007 год./ в момента племенният регистър на БКК за БОК  е стигнал до 4000 така ,че подмятането за 5-6 кучета тук никак не е уместно.
А отностно развъдниците,всички развъдници ,които са регистрирани преди във FCI са пререгистрирани в UCI и БРКС ,това е направено за да има яснота за развъдниците които са в нашата организация ,на развъждане и строгото следене на издаване на родословия,за да не се повтаря лошата слава на БРФК !
За кокала и кинологията съм съгласен:)
За FCI ще ти го обесня по спортно дано ме разбереш:)във футбола има шампионска лига и всички останали/ купа на УЕФА,купа на Африка и Азия и т.н./Не че неработят другите организаций,но FCI е най голяма и всички се стремят към нея там всеки те вижда.А тези другите организаций са създадени от отхвърлени хора поради една или др причина от FCI.

п.п. Пак питам защо се споменава че развъдника регистриран в FCI след като вие смятате че UCI работи по добре и FCI не е конкурентно способна на UCI-просто няма смисал според мен ?
Активен

Бог огледа си Земята,
скъта се във небесата
и си каза той на глас:

maria_sekretar
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: 30 Юни , 2009, 13:37:03 »

DIO написа:
Цитат
maria_sekretar написа:
Цитат
DIO написа:
Цитат
Maggie написа:
Цитат

Нека се намеся и аз!
За кокала и кинологията съм съгласен:)
За FCI ще ти го обесня по спортно дано ме разбереш:)във футбола има шампионска лига и всички останали/ купа на УЕФА,купа на Африка и Азия и т.н./Не че неработят другите организаций,но FCI е най голяма и всички се стремят към нея там всеки те вижда.А тези другите организаций са създадени от отхвърлени хора поради една или др причина от FCI.

п.п. Пак питам защо се споменава че развъдника регистриран в FCI след като вие смятате че UCI работи по добре и FCI не е конкурентно способна на UCI-просто няма смисал според мен ?

НИКОЙ НЕ СПОРИ ЧЕ FCI Е НАЙ-ПРЕСТИЖНАТА ОРГАНИЗАЦИЯ ,НО КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД КОЙ СТОИ НА ЧЕЛО НА БРФК В БЪЛГАРИЯ ,НЕ ИСКАМЕ ДА СМЕ ЧЛЕНОВЕ НА ТАЗИ ОРГАНИЗАЦИЯ!
А ЗА РАЗВЪДНИЦИТЕ КАК СА РЕГИСТРИРАНИ В FCI МОЖЕ ДА ПИТАШ КАМЕН ЛИТОВ!
И ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА...РАЗБИРАМ ТЕ ,АКО НЕ ДРУГО ПОНЕ ИГРАЯ ЕВРОФУТБОЛ :woohoo:
Активен

Maggie
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: 30 Юни , 2009, 16:15:33 »

Вече го няма.Намигване Стана голям въпрос нека се прекрати и се върнем към първоначалната идея за темата.
Активен

maria_sekretar
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: 30 Юни , 2009, 16:31:57 »

това е вече приказка Усмивчица
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: