Logo

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Страх във куче  (Прочетена 5691 пъти)
kirildvd96
Newbie
*
Публикации: 4

Профил
« -: 08 Март , 2013, 20:41:27 »

Здравейте колеги, имам БОК вече от 5-6 месеца кучето се развива добре всичко е наред, но имам един проблем кучето е женско вече седи вързано във двора. Когато някой тръгне да влиза кучето се скъсва да лае и някой ако минава покрай него също тръгва да хапе, но когато някой му посегне или е пуснато е доста страхливо. Как мога да оправя този проблем при кучето трябва ми да е злобно взех си го с нагласа, че ще пази двора защото понякога няма никой вкъщи....  Усмивчица

Благодаря предварително
Активен
vano
Jr. Member
**
Публикации: 72

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: 09 Март , 2013, 11:30:53 »

Здравейте колеги, имам БОК вече от 5-6 месеца кучето се развива добре всичко е наред, но имам един проблем кучето е женско вече седи вързано във двора. Когато някой тръгне да влиза кучето се скъсва да лае и някой ако минава покрай него също тръгва да хапе, но когато някой му посегне или е пуснато е доста страхливо. Как мога да оправя този проблем при кучето трябва ми да е злобно взех си го с нагласа, че ще пази двора защото понякога няма никой вкъщи....  Усмивчица

Благодаря предварително

Колко е голямо кучето?
Активен

Светла
Full Member
Публикации: 232

Профил
« Отговор #2 -: 09 Март , 2013, 16:30:45 »

А как кучето би пазило, ако е вързано? Това не става само с лаене. Не е моя работа, да препоръчвам свободна разходка на кучето в двора, но наистина не разбирам.
Активен

ХОРАТА ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ КАКВО ЧУДО ПРЕДСТАВЛЯВАТ КУЧЕТАТА
                                                                             Джек Лондон
kirildvd96
Newbie
*

Профил
« Отговор #3 -: 09 Март , 2013, 21:48:39 »

Кучето се пуска през деня във двора а вечерта го връзвам защото още прави много бели ... на 7 месеца е кучето
Активен
диамандиев
Full Member
Публикации: 249

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: 09 Март , 2013, 22:02:01 »

Кучето се пуска през деня във двора а вечерта го връзвам защото още прави много бели ... на 7 месеца е кучето

Ти на 12 години бабаит ли беше.?
Нормално е да е така , още повече че казваш че се спуска като е вързано. Просто като е пуснато е по неуверено. С времето ще оформи характер и ще стане пазач. Кучето се оформя и прави характер с времето, не за ден или два. Ако пък искаш това да стане по бързо го стимулираи , даваи му кураж да превъзмогне нерешителноста си. За мен това не е точно истински страх , колкото нерешителност.
Активен
kirildvd96
Newbie
*

Профил
« Отговор #5 -: 09 Март , 2013, 22:59:18 »

Благодаря ви много наистина виждам че кучето не е страхливо когато е вързано и се пускаа без колебание, но като съм го  пуснал малко се зачудва какво да направи и понякога просто лае и се отдръпва, но ще ви кажа като поодрасен още малко какво е станало а в момента е 20-22кг нормално ли е за възръста женско е
Активен
Светла
Full Member

Профил
« Отговор #6 -: 09 Март , 2013, 23:15:11 »

Каква е разликата, дали ще прави бели през деня или вечерта?
Доста хора си пускат кучетата нощем, за да пазят имота им докато спят.
Аз пък си заграждам зеленчуковата градина, за да не влизат кучетата ми в нея. Иначе са пуснати денонощно. Вярно е че са изкопали доста дупки, но пък за какво са ми вързани пазачи?
Ще споделя опита, който имам. Мъжкото ми куче улегна към три годишната си възраст. Стана по-спокоен, но не дава никой да се доближи до двора. За женската не мога да бъда сигурна, защото тя е по-малка от него и от както я взехме му подражава. Но все още си е голям серт.
Активен

Джек Лондон
диамандиев
Full Member
Публикации: 249

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: 11 Март , 2013, 10:51:22 »

Аз пък си заграждам зеленчуковата градина, за да не влизат кучетата ми в нея. Иначе са пуснати денонощно. Вярно е че са изкопали доста дупки, но пък за какво са ми вързани пазачи?
Ще споделя опита, който имам. Мъжкото ми куче улегна към три годишната си възраст. Стана по-спокоен, но не дава никой да се доближи до двора. За женската не мога да бъда сигурна, защото тя е по-малка от него и от както я взехме му подражава. Но все още си е голям серт.

Е определено има разлика вечер ли е или е денем. През деня кучето беснее много , особенно като е по младо, а вечерта е по напрегнато и почти няма никаква игра.
Активен
Светла
Full Member

Профил
« Отговор #8 -: 11 Март , 2013, 19:54:52 »

Е определено има разлика вечер ли е или е денем. През деня кучето беснее много , особенно като е по младо, а вечерта е по напрегнато и почти няма никаква игра.

Съгласна съм с теб Диамандиев. Но тук става дума за куче, пуснато през деня, а вечер, заради белите - вързано. От тук и поста ми. Усмивчица
Активен

Джек Лондон
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: