Logo

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
Автор Тема: агресия при БОK  (Прочетена 13687 пъти)
plamen69
Jr. Member
**
Публикации: 97

Профил Ел. поща
« Отговор #45 -: 01 Април , 2013, 13:24:47 »

Това което правиш до момента не е достатъчо / според мен разбира се/ . Трябва във всяка ситуация да му показваш кой доминира. Например никога ама абсолютно никога не му позволявай да те вижда че се храниш след като той се е наял или яде в момента. Най-добре ако имаш този възможност нека те наблядава как се храниш ти или семейството ти и нека си преглъща, като куче пред месарница Усмивчица Усмивчица Усмивчица. ,чак след като приключите му позволи и то да се нахрани. Също така не му позволявай да преминава през тесни пространства / входове на врати , дворни врати или стълби/ по-напред от теб, в тези участъци нека да те следва.
     Аз специално никога не съм си пускал кучетата в къщи, все пак това не са пудели и нищо няма да им стане от студа , по принцип те се чувстват доста по-дисконфортно при жегите през лятото отколкото зимата.
    За сега това се сещам и успех Усмивчица Усмивчица
Активен

По-добре да запалим искрица светлина, отколкото да обвиняваме другите за тъмнината.
Светла
Full Member
Публикации: 232

Профил
« Отговор #46 -: 01 Април , 2013, 23:40:33 »

Това което правиш до момента не е достатъчо / според мен разбира се/ . Трябва във всяка ситуация да му показваш кой доминира. Например никога ама абсолютно никога не му позволявай да те вижда че се храниш след като той се е наял или яде в момента. Най-добре ако имаш този възможност нека те наблядава как се храниш ти или семейството ти и нека си преглъща, като куче пред месарница Усмивчица Усмивчица Усмивчица. ,чак след като приключите му позволи и то да се нахрани. Също така не му позволявай да преминава през тесни пространства / входове на врати , дворни врати или стълби/ по-напред от теб, в тези участъци нека да те следва.
     Аз специално никога не съм си пускал кучетата в къщи, все пак това не са пудели и нищо няма да им стане от студа , по принцип те се чувстват доста по-дисконфортно при жегите през лятото отколкото зимата.
    За сега това се сещам и успех Усмивчица Усмивчица

Мисля, че най-трудно ще ми бъде, да не ги пускам в къщи. И проблемът не е, че е настинат ако са на вън, а в мен. Просто ми харесва да са наоколо, да си играя с тях. Явно, греша! Но ще се опитам да преодолея тази си слабост.
Благодаря ти!
Активен

ХОРАТА ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ КАКВО ЧУДО ПРЕДСТАВЛЯВАТ КУЧЕТАТА
                                                                             Джек Лондон
admin
Administrator
Hero Member
Публикации: 644

Профил Ел. поща
« Отговор #47 -: 03 Април , 2013, 10:03:27 »

Не мисля, че проблемът е влизането вкъщи. Напротив, то спомага за установяването на по-добър контакт с кучетата, друг е въпросът кой, защо и как не харесва да му се мотаят из къщата.
Проява на агресия на 3-4 годишна възраст... ами, нормално. Мъжкият е зрял, с развит характер и горе-долу на тази възраст би пробвал да се пребори за "шефското" място в глутницата си. Така че... пробва се. Вероятно в случая влизането в къщата и извършването на хранене на "забранено" място е скромен, но умно скроен акт за бунт - ако и когато водачът отстъпи, кучето печели...
Трудно е да се даде съвет какво може да се направи, най-важното е да не се отстъпва пред кучето - и то в момента на схватката.
Най-простият метод е да се лиши от това, за което се бори: да бъде изгонено от къщата, ако прави проблем вътре в нея; да бъде пратено на мястото си, ако прави проблем навън... въпросът е, разбира се, собственикът да бъде сигурен, че може да преодолее кучето или да измисли начин да прекрати съпротивата му. Нещо такова.
Примерно: ако кучето изпълнява команди, да бъде накарано да изпълни някоя (да седне, да легне...). Да бъде накарано да дойде при повикване на крачка-две-три настрани.
Важен момент е съпротивата да се ПРОВОКИРА, когато собственикът е готов да отговори. Примерно: слагаме кучето на петметров повод, свободно влачещ се. Даваме сандвича на килима. Кучето посяга, скарваме се и го караме да напусне къщата. То не го прави? ВТОРИ човек в края на повода го изтегля насила, а собственикът НАРЕЖДА.
Другият вариант е, естествено, да не се предизвиква ситуацията изобщо - т.е. на кучето не даваме сандвич на килима или не му позволяваме да стигне дотам, за да го яде.
Активен
Светла
Full Member

Профил
« Отговор #48 -: 03 Април , 2013, 11:49:21 »

Не мисля, че проблемът е влизането вкъщи. Напротив, то спомага за установяването на по-добър контакт с кучетата, друг е въпросът кой, защо и как не харесва да му се мотаят из къщата.
Проява на агресия на 3-4 годишна възраст... ами, нормално. Мъжкият е зрял, с развит характер и горе-долу на тази възраст би пробвал да се пребори за "шефското" място в глутницата си. Така че... пробва се. Вероятно в случая влизането в къщата и извършването на хранене на "забранено" място е скромен, но умно скроен акт за бунт - ако и когато водачът отстъпи, кучето печели...
Трудно е да се даде съвет какво може да се направи, най-важното е да не се отстъпва пред кучето - и то в момента на схватката.
Най-простият метод е да се лиши от това, за което се бори: да бъде изгонено от къщата, ако прави проблем вътре в нея; да бъде пратено на мястото си, ако прави проблем навън... въпросът е, разбира се, собственикът да бъде сигурен, че може да преодолее кучето или да измисли начин да прекрати съпротивата му. Нещо такова.
Примерно: ако кучето изпълнява команди, да бъде накарано да изпълни някоя (да седне, да легне...). Да бъде накарано да дойде при повикване на крачка-две-три настрани.
Важен момент е съпротивата да се ПРОВОКИРА, когато собственикът е готов да отговори. Примерно: слагаме кучето на петметров повод, свободно влачещ се. Даваме сандвича на килима. Кучето посяга, скарваме се и го караме да напусне къщата. То не го прави? ВТОРИ човек в края на повода го изтегля насила, а собственикът НАРЕЖДА.
Другият вариант е, естествено, да не се предизвиква ситуацията изобщо - т.е. на кучето не даваме сандвич на килима или не му позволяваме да стигне дотам, за да го яде.

Това ми харесва и ме УСТРОЙВА!
Само искам да споделя, че кучетата ми знаят команди, но ги изпълняват по собствено усмотрение.
Понякога мислят, мислят, преди да решат как да реагират на подадената команда.
Ако им изнася, се разбираме само с поглед.
Когато Зоро иска нещо, идва при мен, сяда на земята, гледа ме с едни такива очи.... и протяга лапа! /"Дай лапа!" научи само за 10-15 минути още съвсем мъничък/ А аз просто не мога да му откажа вкуснотийката, за която се моли.
Друг път нищо не е в състояние да ги накара да ме послушат.
Но пък решат ли, че има някаква опасност за имота им, нищо не е в състояние да ги спре!
Вероятно заради породата им.
« Последна редакция: 03 Април , 2013, 11:54:58 от Светла » Активен

Джек Лондон
admin
Administrator
Hero Member
Публикации: 644

Профил Ел. поща
« Отговор #49 -: 03 Април , 2013, 12:21:13 »

Дам, такава си е породата... с уникален характер, но и самостоятелна и разсъдлива...
Трябва да се следи и да се внимава обаче да не се допуска възникване на ДРУГИ подобни ситуации, при които кучето да реагира: това, ако изберете варианта да не се предизвиквате взаимно.
Активен
Светла
Full Member

Профил
« Отговор #50 -: 03 Април , 2013, 12:35:28 »

Ще приложа всичко, което съм прочела, само с позитивни методи, да възстановим взаимното си доверие. Толкова много си обичам кучетата, знам, че и те ме обичат! И ми се иска да вярвам, повече да не възникват такива проблеми!
Активен

Джек Лондон
ГЕОРГИ
Administrator
Sr. Member
Публикации: 417

Профил Ел. поща
« Отговор #51 -: 04 Април , 2013, 22:43:54 »

малка ти е лопатата ти го храни пък то да те яде
Активен
Светла
Full Member

Профил
« Отговор #52 -: 05 Април , 2013, 14:18:05 »

малка ти е лопатата ти го храни пък то да те яде

О, не! Това, че аз сбърках някъде не значи, че ще посегна по какъвто и да е начин върху самочувствието и гордостта на кучетата ми.
     Закон на Нютон: Всяко действие има равно по големина и противоположна по посока противодействие.
     И два общочовешки закони:
     - каквото повикало, такова се обадило.
     - насилието ражда насилие.
     Благодаря на тези, които ми дадоха ценни съвети. С тяхна помощ, с помощта на науката и с много обич се надявам да преодолея проблемите. И когато постигна сигурен положителен резултат, ще споделя!

« Последна редакция: 05 Април , 2013, 14:23:24 от Светла » Активен

Джек Лондон
Светла
Full Member

Профил
« Отговор #53 -: 25 Юни , 2013, 16:02:00 »

Вчера, на едно събиране се заговорих с жена, която виждах за първи път. Но това, което тя сподели с мен, непознатата, до такава степен ме впечатли - неприятно! - че реших да споделя с вас и да попитам - възможно ли е това и каква би могла да е причината? Имали са БОК на година и няколко месеца. Кучето живеело в клетка, но вечер го разхождали. Било имунизирано, направени му били всички необходими инжекции /по думите на жената/, но внезапно, без какъвто и да е повод, проявило агресия към стопанина си. Ухапало го жестоко. И стопанинът му го удушил... Не можах нищо да кажа, не знам погледът ми какво е казвал, но тя започна сякаш да се оправдава: синът и страдал цяла седмица след убийството, но можело кучето да нападне децата му... Не знам! Може ли? Възможно ли е БОК, за което се полагат адекватни грижи да посегне на стопанина си и близките му? Ей така... И как, с кои ръце ще стегнеш смъртоносната хватка около врата на кучето си, наблюдавайки агонията му, докато издъхне.
     Може би аз нищо не разбирам! Може би наистина понякога на кучето му "става нещо", както тя се изрази. Може и да е бил прав синът и, отървавайки се от него. Това не знам! Но знам, че има и по-хуманни начини да приспиш побеснялото си животно или каквото и да му се е случило друго на кучето, за да прояви чак такава опасна и необяснима агресия.
     Публикацията ми съдържа няколко въпроси. Препрочетох темата и всичко написано в нея за агресията на БОК, но не намерих отговорите. Надявам се на вашите мнения.
« Последна редакция: 25 Юни , 2013, 16:07:58 от Светла » Активен

Джек Лондон
plamen69
Jr. Member
**
Публикации: 97

Профил Ел. поща
« Отговор #54 -: 12 Февруари , 2015, 11:37:35 »

И моето куче вече на 2.5год. прояви агресия към членове на семейството , озъби се и се опита да захапе дъщерята на 10 годинки , а вчера докато беше отвързан и се разхождаше в двора ухапа сина ми по ръката в момент в който се опита да го погали. Чудя се какво да го правя това куче , по принцип като му се скарам пълзи по земята и не смее да си вдигне погледа но към членовете на семейството да прояви агресия за мен е недопустимо. Вече му нямам никакво доверие и трябва да му търся нов стопанин.
Активен

По-добре да запалим искрица светлина, отколкото да обвиняваме другите за тъмнината.
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  

Отиди на: